Прокачай мій радянський ліхтарик
Доброго дня. Прийшла зима настав час регулярного пропадання світла в хаті. Постала необхідність створити ліхтарик який би світив довго під час пропадання світла, мав стійкий корпус який би можна було б поставити на полицю або стіл, та мав максимально широкий кут свічення щоб освітити кімнату. Ця ідея лишилась у мозку та згодом перейшла на другий план здавши позиції буденним клопотам. Але одного дня натрапив на цю статтю http://we.easyelectronics.ru/Signaller/fonarik.html. Корпус ліхтарика майже повністю відповідав моїм забаганкам що до конструктиву. У статті значилось що це радянський ліхтар військового призначення, служив для визначення своїх бійців у нічний атаці. Це був другий жирний плюс, тому що все що робилось в радянському союзі робилось на віки, а те що робилось для військових розраховувалося на віки з парою ядерних війн. Наступний день я присвятив пошуку подібного ліхтарика на всеукраїнському аукціоні Аукро, знайшов оптимальний варіант по ступеню збереження і ціні. Заказав,отримав.
Гарна міцна штука яка своєю вагою доказує свою міць крізь роки. Лампа стоїть на 2,5 В при батарейці в 1,5В лампа мала ледь жевріти і це логічно бо це не ліхтарик ,а маркер за призначенням.
Починаємо прокачувати цю чавунну штуку.
Ось схема яка живить 1Вт світлодіод фірми OSRAM, в якості керуючої мікросхеми використовується DC – DC перетворювач NCP1400ASN33T1G що дає 3,3В та 100мА починає робити від 0,8 В, дросель на 22nH. Світлодіод починає світитись на 3В при 40мА, при 70мА він світить досить пристойно та не гріється при цьому. Схема перевірена, такою схемою до цього я вже оснастив інший ламповий ліхтар.
Але повернемося до нашого зеленого друга.
Вийшла така плата пристрою.
Паяємо девайс.
Ви бачите зовнішній резистор на 4 Ом. який обмежує струм до 70мА.
Закручуємо бутерброд в рідний рефлектор.
Для доброго контакту з батареєю зробимо пружину яка кладеться між батареєю та дном.
В ліхтарику використовується батарея типу R20
Збираємо.
Па-бам Вуаля маємо чудовий мілитарі стайл ліхтар. Кут свічення світлодіода складає 120 градусів що цілком освітлює невеличку кімнату. Струм споживання від батареї 100мА в інтернеті пишуть що ємність цинкової батареї R20 складає 4000 мАч. реальна ємність покаже себе в роботі.
[member]
[/member]
А можна ісходну плату пристрою в його справжньому форматі викласти чи скинути на електрону почту? Тому, що я не розумію пллату на зображені.
Додав файл проекта в Eagle CAD.
Велике Вам дякую.
Будь ласка, заходьте.